O firmie

Profil działalności

Firma IT Kontrakt powstała w 2004 roku. Wrocławska firma, jako jedna z pierwszych w tej części Europy, zajęła się outsourcingiem kadry IT, czyli budowaniem specjalistycznych zespołów do dużych projektów informatycznych. W chwili obecnej firma zatrudnia kilkuset specjalistów IT (project managerów, analityków, projektantów, architektów, programistów, testerów i in.), którzy realizują projekty informatyczne w zakresie tworzenia oraz wdrażania nowoczesnych technologii dla biznesu w Polsce i za granicą.

Grupa kapitałowa

Od 2012 roku IT Kontrakt należy do grupy kapitałowej Work Service S.A., spółki notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, świadczącej specjalistyczne usługi z zakresu doradztwa personalnego, outplacementu oraz leasingu pracowniczego dla największych firm.

Grupa Kapitałowa Work Service S.A. to największy gracz na polskim rynku usług HR, który swoją działalność prowadzi także w siedmiu krajach Europy Środkowo – Wschodniej: w Czechach, Słowacji, Rosji, Niemczech, Turcji, Rumunii i Węgrzech.

IT Kontrakt goes international

Mapa europy

moskwa berlin wrocław pfäffikon

Pointer img

Naszym celem jest przekształcenie IT KONTRAKT w firmę prawdziwie międzynarodową, która z pozycji lidera outsourcingu IT w Polsce uczyni swój atut na arenie międzynarodowej najszybciej dostarczając wysokiej klasy specjalistów IT do dowolnego miejsca w Europie.

Zespół zarządzający

Marceli Smela – Prezes Zarządu

Kiedy w 2004 roku tworzyłem spółkę IT Kontrakt, byliśmy jedną z pierwszych firm w Europie, która zajęła się outsourcingiem kadry IT.

Nie tylko wprowadziliśmy ten model współpracy na rynek, ale również musieliśmy nauczyć specjalistów IT takiego modelu.

Leszek Kowalczykiewicz - Wiceprezes Zarządu

Realizacja dużego projektu wymaga całego sztabu ekspertów, posiadających różne umiejętności – merytoryczne, biznesowe, analityczne czy wreszcie informatyczne.

Nasi kontraktorzy, wykraczając swoimi kompetencjami poza obszar stricte technologiczny, cieszą się opinią wszechstronnych pracowników o wysokim stopniu zaangażowania i jakości wykonywanej pracy.

Piotr Rykaczewski – Członek Zarządu

Klient IT Kontrakt zawsze traktowany jest indywidualnie.

Nad realizacją każdego projektu pracuje specjalnie powołany zespół, który precyzyjnie dostosowuje się do potrzeb i oczekiwań naszych klientów.

Rozwój firmy


rozpoczęcie działalności IT Kontrakt Sp z o.o.

2004

100 specjalistów IT

2006

pod patronatem IT Kontrakt powstaje Polska Szkoła IT

2008

300 specjalistów IT

zostaje uruchomiony oddział ITK w Warszawie

2010

zostaje uruchomiony oddział ITK w Niemczech

założenie w Niemczech spółki-córki IT Kontrakt GmbH

420 specjalistów IT

zostaje uruchomiony oddział ITK Gdańsk

2011

zakup spółki programistycznej Stermedia Sp. z o.o

zostaje uruchomiony oddział ITK Kraków

2012

zostaje uruchomiony oddział ITK Poznań

dołączenie do Grupy Kapitałowej Work Service

510 specjalistów IT

zostaje uruchomiony oddział ITK Szwajcaria

2014

założenie w Szwajcarii spółki IT Kontrakt AG

750 specjalistów IT

wejście IT Kontrakt na rynek rosyjski

2015