Oferty w Twoim regionie
Włącz powiadomienia na pulpicie
Wróć na początek

Bieg IT Wrocław 2017 rozstrzygnięty!

To już ósmy raz jak reprezentacje firm informatycznych z całego Dolnego Śląska stanęły do Biegu  IT. Szereg atrakcji towarzyszących dla różnych grup wiekowych oraz piękna pogoda przyczyniły się do rekordowej frekwencji wydarzenia. 

Bez komputerów, ale za to w strojach sportowych przeszło 700 biegaczy, reprezentujących branżę informatyczną, stawiło się na Stadionie Olimpijskim w sobotę 30.09.2017. Znów mogli poczuć ducha rywalizacji, a tym samym zaprzeczyć powszechnemu stereotypowi osób stroniących od ruchu i zasiedziałych przed ekranami komputerów.

Kierując się hasłem IT Kontrakt, „Aktywnie po pracy, efektywnie w pracy” ruszyli do boju. Do pokonania mieli dystans 10 km nie tylko po nowo wyremontowanej tartanowej nawierzchni stadionu, ale także po szutrowych ścieżkach nadodrzańskich wałów i asfaltowych uliczkach Zalesia. Zwycięzcą okazał się Grzegorz Gronostaj, który pokonał wytyczoną trasę w 33 min 16’. Pamiątkowy medal IT Kontrakt otrzymał każdy, kto przekroczył linię mety.

Po biegu uczestnicy mogli sprawdzić się również w innych konkurencjach, biorąc udział w sztafecie. Zadaniem zawodników było sprawne przekazanie sobie laptopa. Zwycięzcą okazała się drużyna wystawiona przez firmę Nokia. Ogromnym zainteresowaniem okazał się rzut PeCetem, dla którego konieczna była organizacja eliminacji. W kategorii mężczyzn wygrał Adrian Antkowiak, który zdołał rzucić sprzętem na odległość 6,40 m. Natomiast wśród kobiet z wynikiem 3,50 m wygrała Karolina Nowakowska.

Jednak najwięcej prawdziwych emocji wzbudził Bieg Bajtka, w którym wystartowały dzieci już od 2 roku życia.

Spotkanie branżowców okazało się świetną okazją do integracji lokalnego środowiska informatyków oraz międzypokoleniowej zabawy.

IT Kontrakt serdecznie dziękuję wszystkim zawodnikom oraz partnerom wydarzenia za wspaniałą atmosferę oraz organizację. Do miłego zobaczenia na kolejnej edycji Biegu IT w 2018 r.!

Na podium w klasyfikacji męskiej stanęli:

  1. Miejsce – Grzegorz Gronostaj (Opera Software) – 00:33:16
  2. Miejsce – Michał Wendland (Nokia) – 00:34:02
  3. Miejsce – Szymon Łukowicz (Collibra) – 00:34:55

Na podium klasyfikacji damskiej:

  1. Miejsce – Viktoria Stepanenko (Diebold Nixdorf) – 00:44:11
  2. Miejsce – Grażyna Popiel (Pruftechnik Technology) – 00:44:19
  3. Miejsce – Alicja Puchalska (Coco Bongo) – 00:45:06

Na podium klasyfikacji drużynowej:

  1. Miejsce – Nokia – 02:27:12
  2. Miejsce – Unit4 TETA – 02:39:09
  3. Miejsce – Gigaset Communications Polska – 02:48:27

Szczegółowe wyniki Biegu IT Wrocław 2017 dostępne na stronie Datasport lub ściągnij wyniki.

Galeria zdjęć

Komentarze

Napisz do nas

Przeglądając stronę wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przez Ciebie z Serwisu oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies przechowywanych na urządzeniu, z którego korzystasz w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez "IT KONTRAKT" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą we Wrocławiu, ul. Gwiaździsta 66, 53-413 Wrocław i Zaufanych Partnerów IT KONTRAKT Sp. z o.o.