Za nami ósma edycja Biegu IT! W sobotę 30.09.2017r. na wrocławskim Stadionie Olimpijskim licznie stawiły się reprezentacje firm informatycznych z województwa dolnośląskiego. Szereg atrakcji towarzyszących dla różnych grup wiekowych oraz piękna pogoda przyczyniły się do rekordowej frekwencji wydarzenia.   

bieg-it-wrocław

Zdrowy styl życia oraz aktywność fizyczna zyskują na popularności, co cieszy firmę IT Kontrakt kierującą się hasłem „Aktywnie po pracy, efektywnie w pracy”. Już kolejny raz zawodnicy z branży IT mogli poczuć ducha rywalizacji, łamiąc tym samym stereotyp osób stroniących od ruchu i zasiedziałych przed ekranami komputerów. Wydarzenie było też świetną okazją do integracji lokalnego środowiska informatyków oraz międzypokoleniowej zabawy.

Gwoździem programu wydarzenia jest wyścig na dystansie 10 km. Ten rozpoczął się i zakończył na nowo wyremontowanej tartanowej powierzchni stadionu, ale po drodze zawodnicy zmierzyli się z szutrem na ścieżkach nadodrzańskich wałów oraz asfaltem uliczek Zalesia. Zwycięzcą okazał się Grzegorz Gronostaj, który pokonał wytyczoną trasę w 33 min 16’. W biegu wystartowało 708 osób, w tym 157 kobiet. Każdy kto przekroczył linię mety otrzymał pamiątkowy medal IT Kontrakt.

Bieg IT Kontrakt to także zmagania w innych konkurencjach sportowych. Sztafetę, w której należało sprawnie przekazać sobie laptop, zwyciężyła drużyna wystawiona przez firmę Nokia. Rzut PeCetem, cieszył się na tyle dużym zainteresowaniem, że konieczna była organizacja eliminacji. W kategorii mężczyzn wygrał Adrian Antkowiak, który zdołał rzucić sprzętem na odległość 6,40 m. Natomiast wśród kobiet z wynikiem 3,50 m wygrała Karolina Nowakowska. Jednak najwięcej prawdziwych emocji wzbudził Bieg Bajtka, w którym wystartowały dzieci już od 2 roku życia!

IT Kontrakt serdecznie dziękuję wszystkim zawodnikom oraz partnerom wydarzenia za wspaniałą atmosferę oraz organizację. Do miłego zobaczenia na kolejnej edycji Biegu IT w 2018 r.!

Na podium w klasyfikacji męskiej stanęli:

  1. Miejsce – Grzegorz Gronostaj (Opera Software) – 00:33:16
  2. Miejsce – Michał Wendland (Nokia) – 00:34:02
  3. Miejsce – Szymon Łukowicz (Collibra) – 00:34:55

Na podium klasyfikacji damskiej:

  1. Miejsce – Viktoria Stepanenko (Diebold Nixdorf) – 00:44:11
  2. Miejsce – Grażyna Popiel (Pruftechnik Technology) – 00:44:19
  3. Miejsce – Alicja Puchalska (Coco Bongo) – 00:45:06

Na podium klasyfikacji drużynowej:

  1. Miejsce – Nokia – 02:27:12
  2. Miejsce – Unit4 TETA – 02:39:09
  3. Miejsce – Gigaset Communications Polska – 02:48:27

Szczegółowe wyniki Biegu IT Wrocław 2017 dostępne na stronie Datasport lub ściągnij wyniki.

Nagrody

Jesteśmy członkami