Do czego się zobowiązujesz?

Ostatnio miałem możliwość uczestniczenia w wydarzeniu zorganizowanym przez jednego z największych dostawców oprogramowania na potrzeby rynku rekrutacji i poszukiwania pracowników. Oczywiście chodzi o usługi w chmurze. SaaS, nieograniczone możliwości przechowywania, szybkie i bezproblemowe wyszukiwanie danych. 

Widziałem wiele narzędzi służących automatyzacji i optymalizacji codziennej pracy firmy rekruterskiej.Jak wiecie, ostatnio wszyscy mówią o chatbotach i asystentach głosowych, takich jak Alexa i Google Now. Jest sporo szumu wokół sztucznej inteligencji, robotów i rozwiązań typu blockchain. Rzecz w tym, że na tej konferencji miałem okazję zobaczyć jak te technologie mogą być wykorzystane przez firmy zajmujące się rekrutacją. Tyle ekscytujących rozwiązań: przetwarzanie języka naturalnego, nacisk na doskonalenie i optymalizację efektywności rekrutera (i wyników sprzedaży). To było coś!

Widziałem jak Alexa wysyła CV kandydatów do klienta bez udziału człowieka i chatbota, który potrafi przeprowadzić wstępną rozmowę z kandydatem natychmiast po przesłaniu CV do portalu rekrutacyjnego. Widziałem imponujące algorytmy dopasowujące profile kandydatów do kryteriów – przeszukanie wielu baz kandydatów trwało sekundę. Aplikacje mobilne ułatwiające codzienną pracę. Integrację platform inicjowana za pomocą jednego kliknięcia ikony „aktywuj”.  To nie jest przyszłość – to były prototypy już dostępnych rozwiązań zorientowanych na rynek outsourcingu. Z konkretnymi studiami przypadku dotyczącymi ich wykorzystania i danymi na temat zwrotu z inwestycji.

Skoro te nowe narzędzia i narzędzia służące optymalizacji dopiero się rozwijają, to skąd mamy wiedzieć, że stosujemy je we właściwy sposób?  Jak sprawić, że technologia pomoże nam osiągnąć cel, którym jest sukces firmy?

Próbowaliśmy odpowiedzieć na te pytania w czasie spotkania dyrektorów. Rozmawialiśmy o wyzwaniach – obecnych i przyszłych – dla naszego rynku. W gruncie rzeczy, są one takie same, niezależnie od kraju, czy regionu, a więc:

  • w jaki sposób budować zaangażowanie kandydata?
  • jak przyciągnąć do firmy talenty?
  • jak utrzymać talenty w firmie?

Po kilkugodzinnej burzy mózgów z najlepszymi przedstawicielami kadry zarządzającej europejskich firm zajmujących się rekrutacją znaleźliśmy rozwiązanie. Brzmi ono jak coś prostego, ale czasami bardzo trudno je osiągnąć:

Dotrzymuj słowa.

Przedstaw kandydatom do czego się zobowiązujesz i dotrzymuj danego im słowa.  Każdego dnia. Bez wyjątku. Wydaje się, że jest to jedyny sposób, żeby sprawić, aby wszystkie te wspaniałe nowe narzędzia i najnowsza technologia pomogły Ci w osiągnięciu celu, którym jest sukces Twojej firmy.

Polecane artykuły
array(0) { }
IT Kontrakt właśnie zrobił duży krok w realizacji ambitnego projektu o nazwie “IT Services Competence Platform”. W ramach budowy paneuropejskiej Platformy do Grupy IT Kontrakt dołączyła …
Cześć, zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu “Brain IT Out”. Tematem kolejnego meet upu będą:
Nagrody i wyróżnienia
Certyfikaty i członkostwa spółek grupy IT Kontrakt
Skontaktuj się


Administratorem Państwa danych osobowych, wskazanych w Formularzu Kontaktowym, jest „IT Kontrakt” Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, ul. Gwiaździsta 66, 53-413 Wrocław. Państwa dane będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na zadane pytanie na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) RODO tj. w prawnie uzasadnionym interesie Administratora, przez okres niezbędny do prowadzenia korespondencji, a następnie w celach archiwizacyjnych (nie dłużej niż do 31.12.2019.). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do skorzystania z usługi Formularza Kontaktowego. Wszelkie informacje o zasadach przetwarzania danych osobowych oraz o przysługujących prawach i obowiązkach znajdują się w Polityce Prywatności. Pokaż informację o przetwarzaniu danych

Copyright © 2018 by IT Kontrakt. All Rights Reserved.
Realizacja strony internetowej: Vision Trust

Przeglądając stronę wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z Serwisu oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies przechowywanych w urządzeniu użytego do przeglądania strony, w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez “IT KONTRAKT” spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą we Wrocławiu, ul. Gwiaździsta 66, 53-413 Wrocław i Zaufanych Partnerów IT KONTRAKT Sp. z o.o.