Doing Business in Malaysia – warsztaty w Warszawie i Poznaniu

IT Kontrakt obecny jest w Malezji od 2016 roku. Nieustannie rozwija się i efektywnie korzysta z potencjału jaki oferują rynki krajów grupy ASEAN, gwarantujące dostęp do wykwalifikowanych i wykształconych pracowników z branży ICT.

Zastanawialiście się kiedyś jak funkcjonuje nasz oddział w Kuala Lumpur? Kto stoi na czele poszczególnych departamentów? Czy różnice kulturowe mają wpływ na proces rekrutacji? Jakie warunki musi spełnić pracodawca, aby kandydata w ogóle zainteresowała oferta pracy? Czy Malezja to rynek pracodawcy, czy też pracownika? Jakie zadania stoją przed naszą firmą by działać jak najefektywniej? Zadaniem naszych warsztatów było odpowiedzenie na powyższe pytania oraz przybliżenie wachlarza naszych usług w Kuala Lumpur.

Korzystając z wizyty Agaty Tomasik Dyrektora Zarządzającego IT Kontrakt Services Sdn. Bhd. w Polsce, w dniach 12-15 stycznia 2018 roku zorganizowaliśmy warsztaty – „Doing Business in Malaysia”. Zaproszeni goście, dzięki zaangażowaniu lokalnych liderów: Mathi Kathasamy – Dział HR, Joey Lum – Dział Rekrutacji, Milkah Calleb – Dział SOS, mieli okazję wysłuchać krótkich wywiadów na temat funkcjonowania poszczególnych działów oraz samej pracy w szeregach IT Kontrakt w Kuala Lumpur. Wiele pozytywnych emocji, a zarazem zdziwienie wśród uczestników wzbudziły sytuacje w relacjach biznesowych, których doświadczyła Agata Tomasik, podczas jej blisko dwuletniego zarządzania malezyjskim oddziałem firmy. Obecni podczas warsztatów Service Managerowie przedstawili aktualne modele współpracy tj. Testing Factory, wybrane projekty z modelu Managed Service oraz T&M, które realizujemy w obu krajach. Piotr Carli – Service Coordinator oraz Wojciech Kobiałko – Quality Manager opowiedzieli o Testing Factory, gdzie współpraca zespołu mimo różnic czasowych, przy dobrej organizacji, przebiega bez zarzutów. Marta Czeszejko-Sochacka pełniąca funkcję Lidera Zespołu Service Delivery, zaprezentowała podczas swojego wystąpienia usługę Managed Service, wskazując zarówno na korzyści, jak i możliwość pojawienia się zagrożeń wynikających z działania zespołów w różnych strefach czasowych.

Wśród poruszanych tematów nie zabrakło omówienia, jakże ważnej kwestii różnic kulturowych i ich wpływu na rozwój organizacji. Należy pamiętać, że przedsiębiorczość to przede wszystkim ludzie. Jako firma mające swoje oddziały w różnych zakątkach świata, mamy świadomość, że podstawą ekspansji na dalekie rynki zagraniczne jest zrozumienie miejscowej kultury, także tej biznesowej. W odpowiedzi na powyższe podejmujemy się szeregu działań, które mają na celu lepsze zrozumienie i usprawnienie współpracy. Są to m.in. co tygodniowe meet-upy z koordynatorami Managed Services i Testing Factory, warsztaty socjologiczno – kulturowe pozwalające lepiej zrozumieć kulturę współpracowników, jak również spotkania „Know-how” pokazujące różnicę między prowadzeniem biznesu w Europie, a w krajach azjatyckich.

„W ciągu ostatnich 18 miesięcy zbudowaliśmy silne działy wewnętrzne takie jak HR, Rekrutacja, SOS, Księgowość. Poznaliśmy konwenanse azjatyckiego rynku pracy oraz zatrudniliśmy duży zespół Inżynierów, który świetnie radzi sobie z realizacją projektów. Dzięki pozyskanej wiedzy na temat różnic kulturowych jesteśmy w stanie zarządzać pracą w sposób umiejętny oraz przemyślany. Realizujemy projekty w modelu T&M, MS, oraz Testing Factory (Fixed). Kolejnym etapem naszego rozwoju jest otworzenie Software Delivery Center (tzw. ODC) oraz business development wśród Klientów, zarówno europejskich, jak i azjatyckich. Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów pracy ostatnich 18 miesięcy, jednak zdajemy sobie sprawę z tego jak wiele jest jeszcze przed nami. Stały rozwój i dbanie o jakość naszych usług to składowe DNA IT Kontrakt, dlatego z zainteresowaniem spoglądamy w przyszłość” – Michał Tomasik – Business Unit Director.

Polecane artykuły
array(0) { }
Miło nam poinformować, że IT Kontrakt otrzymał status Partnera Strategicznego Klubu CIO na rok 2019....
Tekst pt. “Oprogramowanie na zlecenie może być hitem outsourcingu” informuje o ewolucji na światowym rynku...
Nagrody i wyróżnienia
Certyfikaty i członkostwa spółek grupy IT Kontrakt
Zapytanie ofertowe
Copyright © 2019 by IT Kontrakt. All Rights Reserved.
Realizacja strony internetowej: Vision Trust

Przeglądając stronę wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z Serwisu oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies przechowywanych w urządzeniu użytego do przeglądania strony, w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez “IT KONTRAKT” spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą we Wrocławiu, ul. Gwiaździsta 66, 53-413 Wrocław i Zaufanych Partnerów IT KONTRAKT Sp. z o.o.