Oferty w Twoim regionie
Włącz powiadomienia na pulpicie
Wróć na początek

Meet Up – 3HUBIT’s

Ahoj! Gdańsk wypływa na przestwór morza IT ze swoim autorskim meet upem – 3HUBIT’s. W założeniu będzie to cykl nowoczesnych spotkań branżowych w Województwie Pomorskim! Na pierwszy ogień idzie środowisko IT w 3 wymiarach: GIS, SIEM i SAFe. Będzie nam bardzo miło gościć Was w naszej gdańskiej siedzibie w Tryton Business House! Do zobaczenia w środę, 16.05.2018, o godz. 17:15!

Specjalnie na pierwsze spotkanie przygotowaliśmy aż 3 prelegentów, który każdy ma coś do powiedzenia. „W trakcie spotkania chciał bym Wam opowiedzieć moją historię związaną z danymi mapowymi, młodego chłopaka po szkole marynarskiej który chciał zostać programistą.  Historia rozpocznie się w latach 90 ubiegłego stulecia kiedy to w mojej głowie powstał pomysł na zrobienie elektronicznych map. W tych czasach nie było jeszcze google Maps, a internet raczkował.  Od tamtego czasu stworzyłem parę produktów, a na końcu tej drogi jest Automapa. Wszystko to dzięki inspiracji jedną sceną z filmu ‘Obcy decydujące starcie” – mówi Pan Marek Rzepka Dyrektor Usług Programistycznych IT w IT Kontrakt.

Pan Marek związany z technologią informatyczną od czasu powstania ZX81. Tworzy rozwiązania z myślą o zadowolonym użytkowniku końcowym. Już w latach 90. ubiegłego wieku wydał płytę CD z interaktywną mapą Szczecina w nakładzie 60.000 egzemplarzy. Jest jednym z ojców-założycieli AutoMapy. W strukturach grupy odpowiedzialny za proces tworzenia oprogramowania, migrację pomiędzy technologiami oraz funkcjonowanie IT. Wspólnie z ich zespołami korzystający z technologii takich jak .NET, J2EE, PHP OOP, HTML i JavaScript. Jego ulubionym stwierdzeniem jest: Żadna sterta drutu nie będzie mną rządzić.

Kolejnym prelegentem jest Dmytro Izvarin, który jest administratorem systemów Security Incident and Event Management, ale do świata security przeszedł z zarządzania infrastrukturą i administrowania systemami. Zaczynał od sieci uniwersyteckiej, zmienił ją na infrastrukturę serwerową w dużej korporacji, a następnie wkręcił się w wirtualizacje. Budował i wdrażał rozproszony po całym świecie call center i zarządzał zespołem inżynierów. Będąc managerem, budował procesy i procedury, ale ostatecznie wrócił do tego, co lubi najbardziej – do rzeczy technicznych.

Trzecim prelegentem jest Olga Budzanowska, która swoją przygodę  z IT zaczynała w 2010 roku jako serwisantka baz danych, po czym przekwalifikowała się na testerkę. To był moment, w którym poznała co to znaczy praca w Scrumie. Aktywistka pracująca na rzecz praw człowieka. W związku z tym, że zawsze bardziej interesowała ją praca z ludźmi niż z przypadkami testowymi, postanowiła zmienić swoją ścieżkę kariery tak, aby bardziej wykorzystać umiejętności społeczne. Dziś certyfikowana Scrum Masterka pracująca dla Jeppesena w metodologii SAFe (Scaled Agile Framework), która codziennie wspiera zespół w dostarczaniu na czas produktu najwyższej jakości, wydobywając z niezłego młyna wartość dla biznesu, a wszystko to w dobrej atmosferze.

AGENDA:

17:15-17.30 – Rozmowy kuluarowe

17:30-18:00 – Prelekcja #1: ”Droga do Automapy” + Q&A – Marek Rzepka [Dyrektor Usług Programistycznych/IT w IT Kontrakt]

18:00-18:10 – Przerwa kawowa

18:10-18:40 – Prelekcja #2: „SIEM: Your Infrastructure Security Manager, czyli jak duże organizacje monitorują swoje środowiska pod kątem bezpieczeństwa, jak zarządzają i wykorzystują te dane” + Q&A – Dmytro Izavarin [Administrator Systemów SIEM]  – nie pracuje ani w ani dla IT Kontrakt, prelegent jest z zewnątrz i woli by na wydarzeniu nie podawano miejsca zatrudnienia

18:40-19:00 – Przerwa na przekąski

19:00-19:30 – Prelekcja #3: “Kiedy Scrum to za mało…” + Q&A – Olga Budzanowska [Scrum Master w Jeppesen, a Boeing Company]

19:30-20:00 – Podsumowanie i networking

Jeśli chcesz się spotkać, to zapisz się na meet up i widzimy się w środę!

Komentarze

Napisz do nas

Przeglądając stronę wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przez Ciebie z Serwisu oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies przechowywanych na urządzeniu, z którego korzystasz w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez "IT KONTRAKT" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą we Wrocławiu, ul. Gwiaździsta 66, 53-413 Wrocław i Zaufanych Partnerów IT KONTRAKT Sp. z o.o.