Jonathan Jer Yang Teo PORTERTOWEJonathan Jer Yang Teo niedawno dołączył do IT Kontrakt Services Sdn. Bhd. Swoje dotychczasowe doświadczenie w obszarze QA zdobywał w pracy na rzecz globalnych marek na całym świecie, takich jak SportingNews.com, Cable Vision, StarHub. Prywatnie, urodzony i wychowany w Kuala Lumpur. Wolny czas najchętniej spędza na świeżym powietrzu, wędkując na Oceanie Indyjskim oraz Spokojnym. Jego pasją jest motoryzacja i poznawanie smaków lokalnej kuchni podczas podróży. Mimo napiętego harmonogramu, Jonathan zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań Magdaleny Fałdyny – Communication Manager w firmie IT Kontrakt.

MAGDALENA FAŁDYNA: Jonathan, za Tobą dwa tygodnie pobytu w Polsce. Zanim porozmawiamy o Twoich pierwszych wrażeniach, chciałabym dopytać czy w jakikolwiek sposób przygotowywałeś się do tej wizyty? Czytałeś o naszym kraju, o tym co może Ciebie tutaj zaskoczyć?

JONATHAN TEO: Właściwie to przed wylotem do Polski za pomocą wyszukiwarki Google sprawdziłem kilka rzeczy, m.in. prognozę pogody, obowiązującą walutę i lokalne specjały, których warto spróbować.

MF: Malezję od Polski dzieli aż 9 000 kilometrów! Czy to Twoja pierwsza tak daleka podróż? Czy miałaś wcześniej okazję odwiedzić Europę?

JT: Zdecydowanie jest to jedna z najdalszych podróży, jakiej doświadczyłem. Wcześniej miałem okazję odwiedzić Francję, Wielką Brytanie i Stany Zjednoczone.

MF: Jakie jest Twoje ogólne wrażenie z pobytu w Warszawie?

JT: Pierwsza rzecz, to serdeczne powitanie na lotnisku w Warszawie przez delegację IT Kontrakt, tuż po moim przylocie z Kuala Lumpur. Nie mogłem sobie wymarzyć lepszego! Asia i Damian pokazali mi najważniejsze miejsca w mieście i pierwsze chwile w Warszawie były bardzo miłe! Podczas wędrówek po Warszawie doświadczyłem panującej dookoła pozytywnej energii. Polacy są również dobrze ubrani. Jest wiele restauracji, ale niestety w większości menu jest tylko w polskiej wersji językowej. Zaskoczeniem są dla mnie tramwaje na drogach i wielość powstających nowoczesnych zabudowań. Muszę przyznać, że to tętniące życiem miasto. Rewelacja!

MF: Czy coś szczególnie Ciebie zaskoczyło?

JT: Szczerze mówiąc, to nie…

MF: Kuchnia polska jest bardzo smaczna. Zwykle obcokrajowcy są zadowoleni z naszych tradycyjnych potraw, a jedną z najpopularniejszych są niewątpliwie pierogi. Czy miałeś już okazję ich kosztować? Czy przypadły Ci do gustu polskie smaki?

JT: O tak, pierogi z lemoniadą były bardzo dobre. Ale przede mną jeszcze inne polskie potrawy do spróbowania!

MF: Na pewno zauważyłeś pewne różnice w kulturze pracy w naszych krajach. Jakie są cechy, które docenisz w polskim środowisku zawodowym? Czy są jakieś wartości w Twoim kraju, które chciałbyś zaszczepić w Polakach?

JT: Jedną z najbardziej zauważalnych cech polskiego środowiska jest możliwość pracy w trybie zdalnym. Przekłada się to na utrzymywanie równowagi pomiędzy pracą, a życiem prywatnym, co jest niesamowite!

MF: Dziękuję bardzo za rozmowę. I udanego dalszego pobytu w Warszawie!

JT: Przyjemność po mojej stronie! Dziękuję!

Nagrody

Jesteśmy członkami