Stermedia zwycięzcą konkursu MICCAI 2015

Firma Stermedia, jedna z Wrocławskich spółek Grupy IT Kontrakt, wygrała konkurs na najlepszy komputerowy odczyt obrazów radiologicznych i histopatologicznych w Monachium. Wszystko to, jest zasługą grupy programistów, którzy wspólnymi siłami stworzyli pierwszy system rozpoznający i diagnozujący zmiany nowotworowe w mózgu. Na chwilę obecną, jest on w stanie rozpoznać nowotwór na podstawie zdjęcia próbki pobranej od chorego pacjenta. Po wprowadzeniu do systemu, jest ono porównywane z innymi, które wcześniej zostały dodane do bazy.

Stermedia podjęła już współpracę z Dolnośląskim Centrum  Onkologii, pierwszą placówką na terenie Polski, która w niedługim czasie zacznie wykorzystywać program w codziennej diagnostyce. To jednak nie koniec. Nasi programiści dążą do zwiększenia ilości rodzajów rozpoznawanych nowotworów. Dodatkowo, istnieją plany na udostępnienie programu drogą internetową lekarzom z innych krajów. Dzięki temu, byłoby możliwe nie tylko diagnozowanie nowotworu, ale także internetowa konsultacja mająca na celu szybszą pomoc pacjentom.

Więcej…

Polecane artykuły
Rejestrację drużynową należy wykonać poprzez wypełnienie załączonego pliku EXEL i wysłanie go na adres zawody@pro-run.pl. EXEL-...
Na biegu organizujemy imprezę towarzyszącą w postaci rzutu PC-em, “blaszakiem”, “złomem” (niepotrzebne skreślić). Na czym...
Nagrody i wyróżnienia
Certyfikaty i członkostwa spółek grupy IT Kontrakt
Skontaktuj się

Copyright © 2018 by IT Kontrakt. All Rights Reserved.
Realizacja strony internetowej: Vision Trust

Przeglądając stronę wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z Serwisu oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies przechowywanych w urządzeniu użytego do przeglądania strony, w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez “IT KONTRAKT” spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą we Wrocławiu, ul. Gwiaździsta 66, 53-413 Wrocław i Zaufanych Partnerów IT KONTRAKT Sp. z o.o.