Stermedia zwycięzcą konkursu MICCAI 2015

Firma Stermedia, jedna z Wrocławskich spółek Grupy IT Kontrakt, wygrała konkurs na najlepszy komputerowy odczyt obrazów radiologicznych i histopatologicznych w Monachium. Wszystko to, jest zasługą grupy programistów, którzy wspólnymi siłami stworzyli pierwszy system rozpoznający i diagnozujący zmiany nowotworowe w mózgu. Na chwilę obecną, jest on w stanie rozpoznać nowotwór na podstawie zdjęcia próbki pobranej od chorego pacjenta. Po wprowadzeniu do systemu, jest ono porównywane z innymi, które wcześniej zostały dodane do bazy.

Stermedia podjęła już współpracę z Dolnośląskim Centrum  Onkologii, pierwszą placówką na terenie Polski, która w niedługim czasie zacznie wykorzystywać program w codziennej diagnostyce. To jednak nie koniec. Nasi programiści dążą do zwiększenia ilości rodzajów rozpoznawanych nowotworów. Dodatkowo, istnieją plany na udostępnienie programu drogą internetową lekarzom z innych krajów. Dzięki temu, byłoby możliwe nie tylko diagnozowanie nowotworu, ale także internetowa konsultacja mająca na celu szybszą pomoc pacjentom.

Więcej…

Polecane artykuły
Z dniem 1. marca 2018 roku pan Leszek Kowalczykiewicz, dotychczasowy Prezes Zarządu IT Kontrakt i jeden z jej udziałowców, został mianowany Członkiem Rady Nadzorczej. Do…
W zeszłym roku z inicjatywy Michała Tomasika, jednego z naszych Dyrektorów, powstała akcja CSR –...
Nagrody
Certyfikaty i członkostwa spółek grupy IT Kontrakt
Skontaktuj się

Copyright © 2018 by IT Kontrakt. All Rights Reserved.
Realizacja strony internetowej: Vision Trust

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.