Stermedia zwycięzcą konkursu MICCAI 2015

Firma Stermedia, jedna z Wrocławskich spółek Grupy IT Kontrakt, wygrała konkurs na najlepszy komputerowy odczyt obrazów radiologicznych i histopatologicznych w Monachium. Wszystko to, jest zasługą grupy programistów, którzy wspólnymi siłami stworzyli pierwszy system rozpoznający i diagnozujący zmiany nowotworowe w mózgu. Na chwilę obecną, jest on w stanie rozpoznać nowotwór na podstawie zdjęcia próbki pobranej od chorego pacjenta. Po wprowadzeniu do systemu, jest ono porównywane z innymi, które wcześniej zostały dodane do bazy.

Stermedia podjęła już współpracę z Dolnośląskim Centrum  Onkologii, pierwszą placówką na terenie Polski, która w niedługim czasie zacznie wykorzystywać program w codziennej diagnostyce. To jednak nie koniec. Nasi programiści dążą do zwiększenia ilości rodzajów rozpoznawanych nowotworów. Dodatkowo, istnieją plany na udostępnienie programu drogą internetową lekarzom z innych krajów. Dzięki temu, byłoby możliwe nie tylko diagnozowanie nowotworu, ale także internetowa konsultacja mająca na celu szybszą pomoc pacjentom.

Więcej…

Polecane artykuły
array(0) { }
IT Kontrakt właśnie zrobił duży krok w realizacji ambitnego projektu o nazwie “IT Services Competence Platform”. W ramach budowy paneuropejskiej Platformy do Grupy IT Kontrakt dołączyła …
Cześć, zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu “Brain IT Out”. Tematem kolejnego meet upu będą:
Nagrody i wyróżnienia
Certyfikaty i członkostwa spółek grupy IT Kontrakt
Zapytanie ofertowe
Copyright © 2018 by IT Kontrakt. All Rights Reserved.
Realizacja strony internetowej: Vision Trust

Przeglądając stronę wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z Serwisu oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies przechowywanych w urządzeniu użytego do przeglądania strony, w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez “IT KONTRAKT” spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą we Wrocławiu, ul. Gwiaździsta 66, 53-413 Wrocław i Zaufanych Partnerów IT KONTRAKT Sp. z o.o.