Sylwetka nowego co-CEO w IT Kontrakt

Wojciech Mach – od marca 2018 dołączył do IT Kontrakt, obejmując nowo utworzone stanowisko Prezesa Współzarządzającego i wspólnie z Tomaszem Pyrakiem, stanął za sterami firmy. Urodzony w Lublinie obywatel świata. Mimo napiętego terminarza znalazł chwilę, aby przedstawić nam swoją wizję rozwoju IT Kontrakt.

Agnieszka Włodarczak: Witamy na pokładzie IT Kontrakt! Cieszymy się, że do nas dołączyłeś! Co Cię do tego przekonało?

Wojciech Mach: Na tę decyzję złożyło się kilka czynników. Przede wszystkim, jestem osobą, która bardzo dobrze czuje się w organizacjach o dużej dynamice wzrostu. Na takim właśnie etapie jest IT Kontrakt i widzę tu potencjał na przyszłość. Ponadto, jest to bardzo ciekawy projekt – mamy niepowtarzalną szansę, by udowodnić, że świetna reputacja, jaką już mają polscy informatycy, może też dotyczyć polskich firm IT. Możemy wygrywać kontrakty z największymi firmami, pokonując konkurentów z Indii czy USA.

Agnieszka Włodarczak: Czego manager z tak dużym dorobkiem zawodowym oczekuje od pracodawcy?

Wojciech Mach: Zaufania i wsparcia. Manager, którego darzy się zaufaniem ma możliwość realnego działania. Bez tego szybkie podejmowanie decyzji, które zaważą na przyszłej pozycji firmy na rynku, nie jest możliwe. Zaufania i wsparcia oczekuję od Rady Nadzorczej i tego samego mój zespół powinien wymagać ode mnie. Chcę wspólnie z Tomaszem Pyrakiem i resztą załogi wypracować strategię działania, którą będziemy konsekwentnie realizować, a rynkom klienta i kandydata prezentować spójny i zgodny z prawdą przekaz.

Agnieszka Włodarczak: Swoje wieloletnie doświadczenie zawodowe zdobywałeś w globalnych firmach takich jak: P&G, HP, Luxoft, w Polsce i za granicą. Przez najbliższe lata pokierujesz spółką IT Kontrakt. Jaka jest zatem Twoja wizja rozwoju firmy?

Wojciech Mach: Przez najbliższe lata chciałbym działać dwutorowo. Po pierwsze, pracować wewnątrz organizacji w celu zbudowania prawdziwego zespołu kierującego firmą. Tu mam na myśli uchwycenie kultury firmy, następnie zbudowanie odpowiednich postaw i umiejętności, a także dostarczenie niezbędnych narzędzi do realizacji zadań. Drugi aspekt to działania na zewnątrz, a więc pozyskanie nowych klientów o międzynarodowym zasięgu. Będziemy lepsi, bardziej skupieni na kliencie, a to doprowadzi do sytuacji, że IT Kontrakt „rzuci rękawicę” największym graczom w branży.

Agnieszka Włodarczak: IT Kontrakt to firma o już ugruntowanej pozycji na rodzimym rynku. Czy jest ona w stanie jeszcze czymś zaskoczyć rynek IT w Polsce?

Wojciech Mach: Jak najbardziej! Będziemy ciężko pracować, aby wzmocnić pozycję IT Kontrakt i pozycję naszej marki. To będzie możliwe poprzez wprowadzanie innowacyjnych technologii, realizację pionierskich projektów i współpracę z nowymi klientami. Wierzę, że IT Kontrakt może wieść prym w wielu domenach technologicznych i być benchmarkiem dla innych firm na rynku.

Agnieszka Włodarczak: Co w branży informatycznej stanowi o sukcesie? Jakość usług? Pozycja firmy? Opinie? A może innowacyjność i elastyczność wobec klienta, pracowników?

Wojciech Mach: Uważam, że klienci najbardziej sobie cenią wysoką jakość usług oraz elastyczność dostawcy. Natomiast, parafrazując maksymę Sir Richarda Bransona, klienci będą się czuli naprawdę zadbani, tylko gdy firma najpierw zadba o swoich pracowników.

Agnieszka Włodarczak: Jaka jest według Ciebie najważniejsza zasada prowadzenia biznesu, zakładając, że chce się osiągać rzeczy wielkie?

Wojciech Mach: „Do epic!”

Agnieszka Włodarczak: A kim jest Wojciech Mach „po godzinach”?

Wojciech Mach: Na pewno ojcem. Ponadto, zawsze i wszędzie szukam możliwości rozwoju osobistego. Stąd zamiłowanie do czytania i słuchania książek, artykułów i podcastów, zarówno tych biznesowych, jak i popularno-naukowych. Lubię także literaturę piękną i fantastykę. Moją słabością jest także sport. Przede wszystkim interesują mnie dyscypliny, które zawierają komponenty rywalizacji i zespołowości. Oczywiście, nie chodzi o kanapowe oglądanie relacji sportowych, ale o aktywną grę.

Agnieszka Włodarczak: Serdecznie dziękuję za rozmowę i życzę samych sukcesów!

Wojciech Mach: Dziękuję!

Wywiad przeprowadziła Agnieszka Włodarczak – Social Media & PR Coordinator w IT Kontrakt

Polecane artykuły
Firmie IT Kontrakt ‘stuknęło’ już 14 lat i szczęśliwie na pokładzie mamy pracowników, którzy są...
5 czerwca 2018 roku, pomiędzy udziałowcami Solid Brain sp. z o.o. a IT Kontrakt sp....
Nagrody
Certyfikaty i członkostwa spółek grupy IT Kontrakt
Skontaktuj się

Copyright © 2018 by IT Kontrakt. All Rights Reserved.
Realizacja strony internetowej: Vision Trust

Przeglądając stronę wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z Serwisu oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies przechowywanych w urządzeniu użytego do przeglądania strony, w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez “IT KONTRAKT” spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą we Wrocławiu, ul. Gwiaździsta 66, 53-413 Wrocław i Zaufanych Partnerów IT KONTRAKT Sp. z o.o.